Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki.  Wszystko zaczęło się od książki Petera Reynoldsa „The Dot”. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Dzień Kropki powstał, aby świętować i wspierać kreatywność, odwagę, wyobraźnię i zabawę dzieci. By odkrywać ich talenty i pokazać je innym.

Samorząd Uczniowski wraz ze swoim opiekunem- panią Dominiką Malejką zachęcili uczniów, aby w tym dniu ubrać coś w kropki. W klasach zrobiło się kolorowo i kropkowo. Wiele osób założyło nawet maseczki w kropki, które wcześniej sami stworzyli.

Klasy młodsze rozpoczęły ten wyjątkowy, a zarazem inny dzień od obejrzenia filmu o małej Vashti, później był czas na ciekawe „kropkowe” zajęcia plastyczne. Każdy próbował swoich sił podczas kropkowania. Były rozmowy o talentach i rozwijaniu skrzydeł. Prace były oryginalne i wykonane z dużą starannością.  Radości i zabawy nie było końca.