Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniu 2 października 2020 roku odbył się X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tej akcji edukacyjnej wzięły udział aż 5233 szkoły z 22 krajów na całym świecie. W tym roku nasza szkoła również przystąpiła do akcji.

Celem przedsięwzięcia było przypomnienie sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Była to okazja  dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Na szkolnych oknach  powstał napis: ” Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 02.10.2020r.” oraz zawisły karteczki z wykonaną przez uczniów tabliczką mnożenia.

„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób – w klasach starszych podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli właśnie uczniowie. Zaopatrzeni w losy, tworzyli oni specjalne Komisje oraz Patrol Egzaminacyjny,  przepytywali swoich kolegów. Dzieci były bardzo zmotywowane  pełnieniem ważnej funkcji egzaminatora. Wszyscy uczniowie, którzy pozytywnie zdali egzamin z tabliczki mnożenia, otrzymali specjalny certyfikat. Następnie uczniowie zmagali się z łamigłówkami oraz zagadkami związanymi z tabliczką mnożenia.

Klasy młodsze rozwiązywały różne, ciekawe zadania, labirynty oraz zajęły się tworzeniem „sówek mądrych główek”. Po wykonanej pracy wszyscy uczniowie klas I-III otrzymali specjalną odznakę.

Akcja była świetną zabawą dla uczniów, która wyłoniła wielu „Ekspertów Tabliczki Mnożenia”.

Opracowała:

Kornelia Konczalla