O placówce

Publiczna Szkoła Podstawowa im Josepha von Eichendorffa w Walcach jest najstarszą placówką oświatową w gminie Walce.

Początki edukacji o naszej wsi sięgają XVIII wieku. Dziś uczymy w nowoczesnym, dobrze wyposażonym, otoczonym zielenią budynku. Wspólnie z gimnazjum korzystamy z nowoczesnej sali gimnastycznej oraz biblioteki. Posiadamy salkę do gimnastyki korekcyjnej, a także pracownię komputerową wyposażoną w nowoczesny sprzęt multimedialny . Wszystkie klasy posiadają zestaw multimedialny oraz dostęp do internetu .
Obok szkoły powstał kompleks rekreacyjno-sportowy oraz zielnik. Nauczamy we wszystkich klasach języka mniejszości narodowej.
Szkoła może pochwalić się wysoko wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, otwartą na zmiany, gotową do doskonalenia swoich umiejętności.

W naszej szkole :

• Zapewniamy uczniom bezpieczeństwo.
  • Dbamy o zdrowy styl życia.
  • Dobrze przygotowujemy do następnego etapu edukacyjnego.
  • Uczymy języka mniejszości narodowej.
  • Realizujemy ciekawy program wychowawczy, promujemy edukację regionalną, zdrowotną i ekologiczną.
  • Umożliwiamy edukację dzieciom niepełnosprawnym.
  • Przestrzegamy praw ucznia.