Wycieczka do teatru oraz Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Opolu

Wyciecza do teatru oraz CPR- 112

Dnia 11 grudnia 2018 r. uczniowie kl. Ia, Ib oraz III wraz ze swoimi wychowawczyniami pojechali na wycieczkę do Teatru Laki i Aktora w Opolu.

Głównym celem wyjazdu był spektakl w Teatrze Lalek pt. „Mała draka o zwierzakach".  Zwierzątka zagościły po raz kolejny na teatralnej scenie! Szczeżuja, pijawka lekarska, żółw grecki, piękne ptaki - kaczka hełmiatka, kulon i batalion - mogą być już niedługo obecne tylko na zdjęciach i obrazkach w podręcznikach zoologii. To gatunki, którym grozi wyginięcie! Skażenie środowiska, katastrofy ekologiczne i ludzka, niestety, chciwość  i bezmyślność zagrażają naszym „braciom mniejszym"! Malina Prześluga, znana dramatopisarka, w wesołych wierszach przybliżyła dzieciom, te swojskie i egzotyczne, mieszkające także w opolskim ZOO zwierzaki, opowiadając o nich zabawne historie. Bliski kontakt z aktorami i miejsca siedzące na pufach były szczególnie atrakcyjne dla naszych małych widzów.

Po spektaklu udaliśmy się do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Opolu, gdzie dzieci zapoznały się z pracą Operatorów Numerów Alarmowych. Same mogły odebrać zgłoszenie oraz zadawać różne pytania. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych i nowych rzeczy nt. numeru alarmowego. Na koniec zostały obdarowane wieloma gadżetami z logo 112.

Wycieczka wzbudzała wiele pozytywnych emocji  o czym świadczyły uśmiech i komentarze w drodze powrotnej oraz w następnym dniu na lekcjach w szkole.

20181211_090757_400_01

20181211_095937_400