Szkolne Kółko Różańcowe na Jasnej Górze

W sobotę 16 czerwca powitało nas piękne słońce ku uciesze wszystkich pielgrzymów jadących na Jasną Górę. Rankiem 55 osobowa grupa wyruszyła po raz 16. do Częstochowy na spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych. Byli też rodzice i dziadkowie z nami.

W naszej szkole od 19 lat działa Szkolne Kółko Różańcowe do którego należy 120 uczniów. Odmawiają oni codziennie dziesiątkę różańca w różnych intencjach. W czerwcu zaś pielgrzymują do Matki Bożej, aby podziękować za cały miniony rok. W czasie spotkania dzieci z całej Polski towarzyszy nam zawsze śpiew, tańce i modlitwa. Uczestniczymy we wspólnej Mszy świętej, którą odprawia bp Antoni Długosz. Pod koniec uroczystości są specjalnie przygotowane losy - rowery. Niestety tym razem nie dopisało nam szczęście w losach i roweru nie wygraliśmy. Z wielką radością i uśmiechem wracaliśmy wieczorem do domu. Spotkamy się znów za rok.

opr. opiekun Szkolnego Kółka Różańcowego

dr Róża Wilczek