SKC, SKR to my!

Szkolne Kółko Różańcowe (jedno z nielicznych w Polsce) działa od 20 lat. Należy do niego większość uczniów klas IV - VIII ( ok. 3/4 uczniów szkoły). Uczniowie poszczególnych klas spotykają się co miesiąc, dzielą się modlitwą, wybierają nową intencję, wymieniają tajemnice różańcowe. Co roku, od początku istnienia, biorą udział w ogólnopolskiej pielgrzymce Podwórkowych Kół Różańcowych na Jasną Górę. Organizują nabożeństwa różańcowe w kościele. Razem z wolontariuszami ze Szkolnego Koła Caritas prowadzą nabożeństwa różańcowe w Domach Pogodnej Starości w Głogówku i Otmęcie oraz dla podopiecznych Domu św. Karola w Kędzierzynie Koźlu. Od 10 lat uczestniczą w innowacyjnym projekcie - modlitwa za diakonów diecezji opolskiej i gliwickiej.

Szkolne Koło Caritas działa od 9 lat. Należy do niego 64 wolontariuszy (kl. V-VIII). SKC realizuje różnorakie zadania m.in. pomoc uzdolnionej, ale ubogiej młodzieży w Dzień Papieski, przed świętami zbiórka przyborów szkolnych, słodyczy, środków czystości dla wychowanków Domu św. Karola, paczki dla dzieci więźniów. W adwencie modlitwa za wybranego kapłana. Odwiedziny osób chorych w  parafii, ofiarowanie im paczek przygotowanych przez Panie z Parafialnego Caritas. Udział w parafialnym Dniu Chorego, przygotowanie przedstawienia. W adwencie i Wielkim Poście zbiórka żywności w sklepach dla potrzebujących. W maju pielgrzymka do Wielkich Wolontariuszy. Czerwcu  całodniowe spotkaniu Szkolnych Kół Caritas na Górze św. Anny. Od 11 lat udział w programie Dać im nadzieję - zbieranie funduszy dla ósemki adoptowanych dzieci z Burkina Faso.