Uczniowie klasy II na wycieczce w Bierkowicach

Uczniowie klas II pojechali na wycieczkę do pobliskich Bierkowic, gdzie wzięli udział w bardzo ciekawej lekcji "Jak dawniej w szkole bywało" . Jej celem było zapoznanie uczestników z warunkami nauczania 100 lat temu, w dawnej szkole wiejskiej, prezentacja wyposażenia dawnej szkoły wiejskiej oraz zapoznanie dzieci z warunkami życia nauczyciela w dawnej wsi śląskiej. Uczniowie mieli możliwość pisania prawdziwym gęsim piórem oraz rysikiem po łupkowej tabliczce. Mogli zapoznać się z podręcznikami i zeszytami z dawnych lat. Siedzieli w dawnych ławkach szkolnych i korzystali z kałamarza. Mogli również założyć "ośle uszy", język oraz skórzany plecak. Po ciekawych zajęciach w szkole, zapoznali się z pracą garncarza oraz kowala, odwiedzili "stary" sklep i "szynk" państwa Wieczorków. Pełni wrażeń wrócili do szkoły gdzie czekali już na nich rodzice.