Jubileusz Szkolnego Kółka Różańcowego Modlimy się już 20 lat

Szkolne Kółko Różańcowe (jedno z nielicznych w Polsce) działa w naszej szkole już 20 lat. Zostało założone w 1998 roku. Do Szkolnego Kółka Różańcowego należą uczniowie od klasy czwartej do ósmej. Należąc do kółka różańcowego należy odmówić jedną tajemnicę różańca codziennie. Jeśli się zapomni to następnego dnia odmawiamy dwie tajemnice. Różaniec odmawiamy w domu. Często razem z nami modlą się rodzice, czy dziadkowie. Modlimy się codziennie od października do maja - stąd nazwa Szkolne Kółko Różańcowe. Uczniowie poszczególnych klas spotykają się co miesiąc, dzielą się modlitwą i wybierają nową intencję. Co roku, od początku istnienia, bierzemy udział w ogólnopolskiej pielgrzymce Podwórkowych Kół Różańcowych na Jasną Górę. Organizujemy nabożeństwa różańcowe w kościele. Razem z wolontariuszami ze Szkolnego Koła Caritas prowadzimy nabożeństwa różańcowe w Domach Pogodnej Starości w Głogówku i Otmęcie oraz dla podopiecznych Domu św. Karola w Kędzierzynie Koźlu. Od 12 lat wielu członków Szkolnego Kółka Różańcowego modli się cały Adwent za wybranego kapłana pisząc do niego list z informacją. Od 10 lat uczniowie starszych klas modlą sięcały Wielki Post za diakonów diecezji opolskiej i gliwickiej.

W tym roku szkolnym 2019/20 do Szkolnego Kółka Różańcowego należy 111 uczniów (a jest nas w klasach IV - VIII 134). Przy czym uczniowie z klas: IV, Va , Vb i VIb należą wszyscy. Dziś chcemy podziękować Panu Jezusowi i Maryi za 20. lat istnienia i za wszystkie łaski, które wyprosiliśmy.

W tym Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym modlimy się za misje. W szkole zaś zorganizowaliśmy akcję Opatrunek na Ratunek, gdzie zbieramy środki opatrunkowe dla misyjnych szpitali w Afryce.

W Kościele, 20 października członkowie kółka różańcowego odmawiali różaniec misyjny za poszczególne kontynenty. Były świadectwa uczniów i historia kółka. Na łamach Gościa Niedzielnego ukazał się również artykuł o tej niesamowitej modlitwie i zaangażowaniu uczniów.

opr. opiekun SKR, dr Róża Wilczek