Obchody Dnia Św. Marcina

Jak co roku, tak i w tym uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, rodzicami i całą społecznością lokalną obchodzili dzień Świętego Marcina.

O godzinie 16:00 w kościele p.w. św. Walentego w Walcach odprawiona została Msza św. –podczas, której uczniowie klasy V b pod kierunkiem wychowawczyni pani Iwony Kucięby wystąpili z inscenizacją przedstawiającą ogromne serce i dobroć św. Marcina. Młodzież klasy ósmej wraz z katechetką dr Różą Wilczek przygotowała czytania, psalm i modlitwę wiernych. Szkolna schola prowadzona przez panią Barbarę Labisz uświetniła Mszę św. pieśniami o św. Marcinie w języku polskim i niemieckim.

Ok. godziny 17:00 wyruszyliśmy orszakiem, który prowadził św. Marcin na koniu,  był on otoczony młodzieżą z pochodniami, następnie szła orkiestra, dzieci z latarenkami oraz mieszkańcy, którzy  bardzo licznie wzięli udział w imprezie. Orszak przeszedł ulicami Walec, aż do Gminnego Ośrodka Kultury. Tam pożegnaliśmy okrzykami i gorącymi brawami naszego św. Marcina i udaliśmy się na drugą część programu, na salę widowiskową Domu Kultury. Dzieci poczęstowały się marcińskimi rogalami, które przygotowali dla nich rodzice. Na scenie czekali już artyści,. którzy mieli zaprezentować swoje talenty muzyczne w konkursie "Twoja twarz brzmi znajomo". Show prowadzili Natalia Grzesik z kl. VII i  Łukasz Bracki z kl. VI b. W konkursie wystartowała rekordowa liczba uczestników, na scenie wystąpiło aż 21 uczniów (zespołów) ze wszystkich klas, którzy niczym w telewizyjnym show przebrali się za gwiazdy estrady i zaśpiewali ich utwory. Autentyczne stroje, niezwykłe stylizacje, a także niebanalna choreografia sprawiły, że publiczność z entuzjazmem włączyła się w śpiewanie oraz kibicowanie.

Scenariusz i dekorację przygotowała pani Dominika Malejka, muzykę pani Daniela Krompiec, a w przygotowaniu do występów pomocą służyła pani Iwona Kucięba.

Na wszystkich gości oprócz wielu atrakcji czekał również grill, pyszne rogale i kawa.