Apel z okazji Dnia Niepodległości

Dzień 11 listopada to dla każdego Polaka ważna data - symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.

Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy, uczniowie z klasy VIa  przygotowali uroczysty apel podczas którego  nie zabrakło wierszy i pieśni patriotycznych oraz informacji historycznych, przekazanych poprzez grę młodych aktorów. Wszystko po to, aby wszczepić w młode serca uczucia do własnego kraju i przedstawić tragiczne losy naszej ojczyzny i trudną drogę do odzyskania wolności.

Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali przedstawienia. Na twarzach widzów nieprzerwanie dostrzec można było zainteresowanie treścią przygotowanego montażu słowno-muzycznego. Dzięki takiej lekcji patriotyzmu najmłodsze pokolenia miały okazję uświadomić sobie, że warto również dziś kultywować pamięć o przodkach, interesować się rodzimą kulturą, historią, a godło, flaga i hymn są od wieków najpiękniejszymi symbolami naszej polskości, dumy i tożsamości.
Młodzież z kl. IV-VIII wzięła również udział w spektaklu porzygotowanym przez uczniów kl. VIII Szkoły Podstawowej w Łączniku, wysłuchali także prelekcji prowadzonej przez przedstawiciela Muzeum Ziemi Prudnickiej zorganizowanej w Gminnym Domu Kultury w Walcach.