Wolontariusze SKC w Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym

Październik został ogłoszony przez papieża Franciszka Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Nasi wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas w odpowiedzi na ten papieski głos podjęli akcję modlitwy za misje oraz akcję pomocy humanitarnej Opatrunek na Ratunek. Przez cały październik uczniowie zbierali bandaże, gazy, plastry, strzykawki i rękawiczki jednorazowe dla misyjnych szpitali w Afryce. Hojność uczniów naszej szkoły zadziwiła wszystkich. Wielką ilość środków opatrunkowych zapakowaliśmy w cztery duże paczki i wysłali do organizatorów tj. fundacji Redemptoris Missio. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym w tą szczególną pomoc. Pani Karinie Nadolskiej dziękujemy za pomoc w pakowaniu paczek.

opr. opiekun SKC, dr Róża Wilczek