Dzień Pluszowego Misia

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem - powiernikiem największych sekretów i tajemnic. 

25 listopada 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole niezwykłe święto – Dzień Pluszowego Misia. 

Uczniowie klasy IIa wraz z wychowawczynią Dominiką Malejką przygotowali program artystyczny dla przedszkolaków, którzy bardzo licznie przybyli, aby świętować urodziny misia. Był czas na historię o jego powstaniu, piosenki, wierszyki, scenki teatralne, projekcję bajki i zagadki.  Na koniec wszystkie dzieci zostały poczęstowane pysznym, kolorowym, piernikowym misiem.  Dzieci z wielkim zainteresowaniem i uwagą słuchały tego co prezentowali im starsi koledzy, ponieważ mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” 

W ramach obchodów tego misiowego święta starsi uczniowie z Samorządu Szkolnego odwiedzili młodszych kolegów w klasach I-III i  zapoznali ich z historią powstania Pluszowego Misia, był również czas na quiz oraz "małe co nieco" . Odwiedziny były bardzo udane.