Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada. Pierwsza pluszowa zabawka powstała bowiem w 1902 roku w Nowym Jorku, na cześć prezydenta USA Teodora Roosevelta (który podczas jednego z polowań nie zgodził się na zastrzelenie młodego niedźwiadka) została nazwana "Teddy's Bear". Obecnie pluszowe misie są jednymi z najpopularniejszych zabawek na świecie.

Dzień Pluszowego Misia obchodziliśmy również w naszej szkole. Uczniowie klas I-III zabrali do szkoły swoje ulubione pluszowe maskotki, a Samorząd Uczniowski odwiedził swoich młodszych kolegów przedstawiając im historię powstania pluszowego misia. Był również czas na quiz, "małe co nieco" oraz pracę plastyczną. Wszyscy uczniowie z wielką uwagą i w skupieniu słuchali swoich starszych kolegów. Odwiedziny były bardzo udane.

W ramach urodzin misia uczniowie SU sprzedawali na szkolnych korytarzach słodkie, kolorowe, misiowe pierniki.

Znalezione obrazy dla zapytania pluszowy miś