Jasełka i wigilie klasowe

Tradycją okresu Bożego Narodzenia jest organizowanie wigilii szkolnych. Taka właśnie uroczystość odbyła się 20 grudnia 2019 r. w naszej szkole.

Jak co roku odbyły się tradycyjne jasełka dla klas I-IV, które przygotowali uczniowie klas III wraz z wychowawczyniami. Mali aktorzy przybliżyli zebranym tajemnicę Bożego Narodzenia. Uroku inscenizacji nadały zaśpiewane  kolędy i pastorałki, dzięki którym każdy obecny poczuł magię nadchodzących świąt. Przedstawienie spotkało się z wielkim uznaniem całej społeczności uczniowskiej, o czym świadczyły gromkie brawa, jakie artyści otrzymali po występie.Następnie wszyscy udali się do klas na spotkania z wychowawcami. Uczniowie klas starszych V-VIII w świetlicy mieli swój koncert kolęd, na który każda klasa przygotowała inną piosenkę świąteczną, pastorałkę lub kolędę. Wystąpili również nauczyciele. 

Wigilie klasowe przebiegały w atmosferze rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości i pojednania. Były płynące z głębi serca życzenia, opłatek-symbol chleba i wzajemnego przebaczenia oraz wspólnie śpiewane kolędy. Na odświętnie przygotowanym stole nie zabrakło wspaniałych wigilijnych potraw, a dookoła rozbłysły świąteczne dekoracje.
Dzięki tym miłym akcentom wszyscy poczuli już klimat najpiękniejszych, najbardziej rodzinnych Świat Bożego Narodzenia.