Wyjątkowy czas adwentu - zadania wolontariuszy SKC

Wyjątkowy czas adwentu pobudza wielu z nas do głębszej refleksji, większej hojności względem innych i pogłębienia naszych więzi rodzinnych. Ta adwentowa atmosfera udziela się też corocznie uczniom naszej szkoły, którzy w ramach Szkolnego Koła Caritas  przeprowadzają cały szereg „Akcji”.

Organizują pomoc dla podopiecznych Domu św. Karola w Kędzierzynie Koźlu. W tymże domu od dziesięcioleci znajdują schronienie dzieci i młodzież ze znacznym psychicznym i fizycznym upośledzeniem. Nasz kontakt z nimi (nie tylko z okazji adwentu) trwa już 12 lat. Adwent to czas na obdarowywanie, stąd uczniowie nasi tradycyjnie już zorganizowali zbiórkę przyborów szkolnych, środków czystości i słodyczy. Jedna z rodzin co roku ofiaruje dwa worki ziemniaków. Radość i uśmiech na twarzach wychowanków są dla nas zawsze najpiękniejszym wyrazem wdzięczności.

Przed świętami wolontariusze Szkolnego Koła Caritas odwiedzili również chorych naszej parafii przekazując im życzenia i świąteczne upominki - paczki dla potrzebujących i chorych przygotowały Panie z Parafialnego Caritasu. Wolontariusze dla każdego chorego wykonali świąteczną kartkę.

Kolejne zadanie wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas to paczki dla dzieci więźniów. W tym roku przygotowaliśmy trzy duże paczki. Woluntariuszom w pakowaniu paczek pomagali nauczyciele: Krystyna Białas, Karina Nadolska, Dominika Malejka.

Serdecznie dziękujemy za każdy adwentowy dar dla potrzebujących  i życzymy wszystkim Pięknych Świąt.

opr. opiekun SKC, dr Róża Wilczek