Jasełka dla rodziców i podopiecznych Domu św. Karola

Jasełka szkolne

Tradycyjnie w ostatnim dniu nauki szkolnej, przed świętami Bożego Narodzenia, w naszej szkole - klasy IIIa i  III b zaprezentowały przedstawienie jasełkowe. Uczniowie zaprosili do sali nr 7 p. dyrektor, nauczycieli i pracowników obsługi oraz uczniów z klas I-IV.

Sala świetlicy zamieniła się w teatr, a nad przebiegiem wydarzenia czuwały dwie reżyserki: wychowawczynie klas trzecich p. Agata Kalitowska i p. Irena Olbrych. Występ odebrano z wielkim aplauzem, a uświetnili go jeszcze młodzi muzycy, którzy wykonali na instrumentach znane kolędy. Na zakończenie p. wicedyrektor złożyła wszystkim serdeczne życzenia bożonarodzeniowe. W tak radosnym, świątecznym nastroju mogliśmy udać się do organizacji klasowych wigilii.

Jasełka dla mieszkańców Domu Św. Karola

W dniu 8 stycznia, klasy trzecie ze swoimi wychowawczyniami pojechały do Domu Św. Karola w Kędzierzynie-Koźlu, aby zaprezentować jego mieszkańcom przedstawienie jasełkowe. Dzieci przyjęto bardzo ciepło i serdecznie, było wspólne kolędowanie, życzenia noworoczne oraz zaproszenie na kolejne spotkania. Dla uczniów klas trzecich była to prawdziwa lekcja poszanowania inności i nauka tolerancji dla osób niepełnosprawnych.

Po południu odbyło się jeszcze jedno przedstawienie, w szkole, na które zaproszono rodziny uczniów klas trzecich. Artystów nagrodzono gromkimi brawami.

opr. Agata Kalitowska