Spotkanie z policjantem "Bezpieczne ferie zimowe"

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych w dniu 23.01.2020r. odbyło się w naszej szkole spotkanie profilaktyczno-edukacyjne dla uczniów kl.I-III z reprezentantami Posterunku Policji w Krapkowicach na temat "Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych". Policjanci przypomnieli o róznych zagrożeniach czyhających na nich w trakcie ferii zimowych. Szczególnie skupili sie na omówieniu z uczniami zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegali przed ślizganiem się na skutych lodem rzekach i stawach oraz ostrzegali przed zjeżdżaniem z górek znajdujących sie blisko ulic i rzek. Funkcjonariusze udzielili wskazówek jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachowywawać sie na stoku narciarskim. Przeprowadzone spotkanie zakończono dyskusją z uczniami. Policjanci zapoznali uczniów z konkursem plastyczno- filmowym "Stok nie jest dla bałwanów". Wszystkim wychowankom życzymy aby ferie zimowe upłyneły wesoło, zdrowo i bezpiecznie.