Spotkanie z Operatorem Numerów Alarmowych

7 lutego z  okazji zbliżającego się Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego w Publicznej Szkole Podstawowej w Walcach odbyło się spotkanie z Operatorem Numerów Alarmowych z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Opolu. Uczniowie kl. I-III dowiedzieli się jak wygląda praca na stanowisku operatora, poznali zasady funkcjonowania numeru alarmowego, zostali również zapoznani w jakich przypadkach należy dzwonić  pod numer alarmowy.  Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach. Z wielką uwagą i zainteresowaniem słuchały naszego Gościa. Chętnie wzięły udział w quizie oraz symulacji rozmowy z operatorem. Na koniec wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gadżetami systemu powiadamia ratunkowego i numeru alarmowego  112.