Pora na pomidora

Kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych u dzieci to podstawa. Uczniowie klasy IVpod kierunkiem wychowawcy Kornelii Konczalli biorą udział w projekcie „Pora na pomidora”, który będzie trwać od lutego do maja.Celem projektu jest zdobycie wiedzy przez uczniów na temat uprawy pomidorów, ich przetwarzania oraz znaczenia dla organizmu człowieka. Realizując projekt uczniowie zdobędą informacje o pochodzeniu, właściwościach oraz składzie chemicznym pomidora, a także wpływie składników występujących w pomidorach na funkcjonowanie organizmu człowieka. Dowiedzą się jakie są wymagania klimatyczne i glebowe pomidorów oraz wymagania uprawowe (nawożenie, przycinanie, palikowanie, ściółkowanie, odchwaszczanie, podlewanie). Ponadto poznają rolę pierwiastków chemicznych w uprawie pomidora.

Pierwszym etapem było posianie nasion pomidora do doniczek, a następnie obserwacja ich wzrostu. Uczniowie uczą się pielęgnacji roślin. Jest to nie tylko nauka prawidłowych nawyków żywienia, ale także wspaniała zabawa połączona z integracją klasy.

Uczniowie klasy IV okazali się świetnymi ogrodnikami, gdyż udało im sięzałożyć hodowlę praktycznie bez pomocy. Teraz czekają z niecierpliwością na efekty swojej pracy.

opracowała: Kornelia Konczalla