Wyjątkowe spotkanie

W poniedziałek,  24 lutego gościliśmy w szkole kleryka Denisa Gacha. Był on uczniem naszej szkoły, tu ukończył klasę VI. Od trzech lat przygotowuje się do kapłaństwa w Seminarium Duchownym w Opolu. Teraz przyjechał, by spotkać się z uczniami, wyrazić im swoją wdzięczność za  nieustanną modlitwę i prosić, by dalej o nim pamiętać . Uczniowie modlą się za kapłanów i kleryków  w Szkolnym Kółku Różańcowym oraz na początku każdej lekcji religii. Dodatkowo również każdy wolontariusz ze Szkolnego Koła Caritas modli się za wyznaczonego kapłana cały adwent.                                                                                                      Uczniowie z poszczególnych klas z wielkim zainteresowaniem słuchali świadectwa Denisa o powołaniu, o Seminarium Duchownym, o pracy i odpoczynku kleryków. Zobaczyli ciekawą prezentację o codzienności w seminarium, o trudach i radościach. Zadawali też wiele pytań na które wyczerpująco odpowiadał nasz kleryk. Spotkaniu towarzyszyła wyjątkowa cisza. Na koniec padły słowa zaproszenia do kolejnych odwiedzin. Dziękujemy Denisowi za piękne spotkanie i życzymy wytrwania w powołaniu.

opr. katechetka dr Róża Wilczek