Międzynarodowy Dzień Liczby π

W naszej szkole 09.03.2020r. obchodziliśmy „ Dzień liczby π”,w którym udział wzięły klasy IV, Va, Vb . Uczniowie podobnie jak w San Francisko częstowali się okrągłymi π-ernikami. Dowiedzieli się jak wygląda liczba π i czy data narodzin Einsteina to przypadek. Obejrzeli film dotyczący zastosowania liczby π, wypełniając następnie karty pracy związane z filmem.
W następnym etapie przeprowadzonych zajęć dzieci zmierzyły się z zapamiętaniem jak największej liczby cyfr, z których składa się π, oraz tworzyli π-nitkę. Na osobę, która utworzyła najdłuższą, czekała nagroda specjalna.
„Dzień liczby π” został zwieńczony rozdaniem każdemu uczestnikowi dyplomu.

opracowała: Kornelia Konczalla