"Orzeł matematyczny"

W dniu 12.05 nasi uczniowie klasy IV i klas V-tych wzięli udział w ogólnopolskim konkursie matematycznym „Orzeł matematyczny”. Ze względu na sytuację, konkurs odbył się on-line. Uczniowie mieli do rozwiązania 21 zadań odpowiednio do swojej kategorii klasowej. Do każdego zadania przydzielony był czas. Dzieci po raz pierwszy spotkały się z taką formą konkursu, jednak poradziły sobie z zadaniem profesjonalnie. Każdy z uczestników otrzyma dyplom uznania, natomiast po sprawdzeniu prac okaże się, czy ktoś został laureatem. Czekamy z niecierpliwością na wyniki pamiętając o tym, iż jest to forma urozmaicenia i zaciekawienia uczniów przedmiotem. Wszyscy Ci, którzy brali udział już mogą czuć się  zwycięzcami.

Opracowała: Kornelia Konczalla