Kangur matematyczny

W dniu 19 marca 2020 roku uczniowie naszej szkoły po raz kolejny mieli przystąpić do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR MATEMATYCZNY. Ze względu na panującą pandemię, konkurs odbył się on-line w dwóch etapach: próbnym, a następnie faktyczny Kangur 2020.

Do konkursu zgłoszono 35 uczniów z klas II– VII, którzy zmagali się z zadaniami w czterech kategoriach: ŻACZEK kl. 2, MALUCH kl.3 i 4, BENIAMIN kl. 5 i 6 oraz KADET kl. 7. Uczniowie mieli do rozwiązania 21 zadań w kategorii ŻACZEK, 24 zadania w kategorii MALUCH oraz 30 zadań w pozostałych kategoriach. Stopień trudności zadań był różny.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu, a tymczasem każdy uczestnik Konkursu KANGUR MATEMATYCZNY otrzyma upominek. W tym roku jest to drewniany tangram.

Wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów!

Opracowała: Kornelia Konczalla