Konkurs wiedzy religijnej Żak - wielki sukces naszych uczniów

W dniu 10 marca 2020 r. na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego w Opolu odbył się finał Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej – ŻAK 2020. W 100 rocznicę urodzin Karola Wojtyły, konkurs dotyczył życia i posługi Papieża Polaka i odbywał się pod hasłem: „Św. Jan Paweł II – pasterz i przyjaciel  młodych”. Spośród 1475 uczniów szkół podstawowych, którzy rozpoczęli udział w konkursowych zmaganiach na etapie szkolnym, po przejściu etapu rejonowego, w finale wzięło udział 43 uczestników z klas IV-VI oraz 30 uczestników z klas VII-VIII. Uczniowie w dwóch grupach wiekowych, rywalizowali o zdobycie tytułu laureata. Aby zostać laureatem, w teście w finałowym trzeba było zdobyć co najmniej 85% punktów, tj. 45 p. na 53 p. możliwe do zdobycia w kl. IV-VI oraz 46 p. na 55 p. możliwych do zdobycia w kl. VII-VIII. Biorąc pod uwagę powyższe kryteria, Komisja Konkursowa wyłoniła łącznie 33 laureatów. Wśród laureatów są uczniowie naszej szkoły:

Laura Malejka -   klasa V

Mateusz Nadolski  -   klasa V

Alexander Szczepanek  -  klasa VII

Serdecznie gratulujemy naszym laureatom tak pięknego sukcesu !!!

katechetka, dr Róża Wilczek